gallery1

Domowa zalewajka, pogoda ducha i wsparcie najbliższych- to recepta na długowieczność, która świetnie sprawdza się w przypadku Pana Jana Stefaniaka z Drużbic. Dostojny jubilat 5 maja skończył 100 lat! Swoje urodziny świętował w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów. W uroczystości udział wzięła również Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska, która uhonorowała jubilata listem gratulacyjnym, kwiatami i skromnym upominkiem.

5 maja drużbicki senior świętował jeszcze jedną rocznicę. 73 lata temu, dzięki interwencji Amerykanów, którzy zbombardowali niemiecki obóz koncentracyjny w Sachsenhausen (gdzie przebywał 1,5 roku), udało mu się wyrwać ze szponów śmierci. I choć jako więzień z rąk oprawców przeszedł naprawdę wiele, dziś jest szczęśliwym człowiekiem, który docenia to, co po wojnie otrzymał od losu.

Pan Jan ma troje dzieci- syna i dwie córki, wnuka i prawnuczkę. Mimo sędziwego wieku nie traci świeżości umysłu, poczucia humoru, ogląda telewizję i wciąż interesuje się polityką.

Życzymy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze, kolejnych pięknych lat życia w zdrowiu i wsparcia najbliższych.